Provozní řád – platí pro obě chalupy

Děkujeme, že jste si vybrali naši chalupu pro Váš pobyt.

K Vaší spokojenosti a také, abychom ji mohli nabízet ostatním hostům, si prosím přečtěte a dodržujte tento provozní řád:

1. KDO SI NEMŮŽE NEBO NEUMÍ TENTO ŘÁD PŘEČÍST, ŘEKNĚTE NĚKOMU OKOLO O PŘEČTENÍ

2. Udržujte pořádek a čistotu, aby prostředí zůstalo příjemné pro Vás i pro všechny ostatní. Chlívky s čuníkama má náš kamarád, majitel ZOO Chleby. Běžte se tam podívat, je to super.

3. Noční klid platí pro venek (uvnitř si dělejte co potřebujete) od 22:00hod do 7:00hod. Chalupa je na vesnici, kde jsou i pracující lidé a chtějí se vyspat, pracovat a poctivě platit daně. Stejně jako vy. Když se nevyspí, budou naštvaní. To platí i na víkend.

4. Dávejte prosím pozor na své děti, aby se jim nic nestalo, protože na naší chalupě si vždy a určitě rádi za své děti ručí rodiče. Taky jich máme kopec, takže víme, o čem mluvíme.

5. Pokud by se náhodou stalo, že se něco rozbije, nebojte se a klidně nám to řekněte, abychom to v případě malých věcí mohli doplnit pro další návštěvníky, na větších věcech se v klidu domluvíme.

6. V krbu topte pouze námi dodaným dřevem, aby z komína nesmrděly třeba plasty nebo něco jiného a hlavně pozor na to, aby netopily nebo se nespálily děti. Potom celkem dlouho brečí.

7. Dřevo se u nás štípe pouze na zahradě a zásadně na špalku. Sekání neumětelským způsobem na dlažbě se sekera tupí a do dlažby udělá díru. A to je pak vidět.

8. V létě máte k dispozici gril na dřevěné uhlí na maso nebo jiné dobroty, ale bohužel není určen na nic jiného než na grilování. Oheň ve venkovním grilu není moc vidět, proto si jej klidně rozdělejte v přenosném ohništi.

9. U venkovního grilu je taky potřeba dbát na čistotu a hygienu. Stačí jej pouze po každém grilování vyčistit. Nevyčištěný gril před dalším grilováním vypadá hnusně a navíc je nehygienický.

10. Pro milovníky tabáku je v celé chalupě ZÁKAZ KOUŘENÍ, ale nebojte, popelníček jak pro prezidenta, máte nachystaný v přístřešku.

11. Na parkování je místo ve dvoře za branou na zpevněné ploše, ale taky celé prostranství na ulici před vjezdovou bránou, tam klidně i na trávě. Na zahradu na trávu auta nedávejte, když je mokrá, tak se to boří a trávník se ničí. Špatně se to pak spravuje.

12. V létě si přes noc nic nenechávejte na trávníku, protože je tam automatické zalévání (chalupa Chleby) a všechno byste měli mokré. Včetně psa.

13. Pokud by nedejbože došlo k požáru, jsou v chalupě dva hasící přístroje u krbu. Je třeba dávat pozor na děti, aby si s hasičáky nehrály, určitě víte proč.

14. Konečný úklid je hrozně důležitý, proto po Vašem pobytu dejte chalupu přesně do takového čistého a uklizeného stavu, jako když jste přijeli. Neboť jak praví klasik: „Pořadek musi byt“. Ale jestli se Vám nechce uklízet nevadí, za mírný poplateček za Vás i uklidíme, jen musíte říct dopředu.

15. Všechna důležitá telefonní čísla máte níže, pokud byste něco potřebovali, nebo byl nějaký problém, klidně nám zavolejte. Když to nebude důležité, tak nám klidně nevolejte.

Ať se Vám na chalupě líbí.

Důležité telefony:

Jeden – 605 912 840, Druhý – 605 935 015

 

Hasiči – 150, Záchranka – 155, Policie – 158

Integrovaný záchranný systém – 112

Kancelář prezidenta republiky – 224 371 111